Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy to technika kierowana do pań walczących z cerą trądzikową, wągrami oraz nadmiarem łoju. W jaki sposób specjaliści są w stanie poradzić sobie z podobnymi dolegliwościami? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz sama.

Manualne oczyszczanie twarzy

Po złuszczeniu naskórka oraz otwarciu porów z użyciem pary wodnej, wykonujący zabieg palcami usuwa z wągrów wydzielinę, a następnie odkaża twarz wykorzystując właściwe maseczki. To oczyszczanie twarzy jest stosowane w najróżniejszych rodzajach skóry – poza pajączkową, która nie znosi pary.

Oczyszczanie twarzy z użyciem wody

W pierwszej kolejności próżniowo wysysa się zalegający w pryszczach tłuszcz, potem zaś wykonuje się peeling za pomocą odpowiednich głowic. Oczyszczanie twarzy tą metodą może być źródłem nieprzyjemnych odczuć, jednak łagodzi to chłodna woda.

Diamenty w oczyszczaniu twarzy

Przy takiej metodzie kosmetyczka używając odpowiednich diamentowych przyrządów wykonuje delikatny peeling, rozszerzając wągry oraz likwidując martwe tkanki. Takie oczyszczanie skóry umożliwia też przenikanie substancji odżywczych znajdujących się w kremach.

Oczyszczanie twarzy laserem

Na tę technikę warto się zdecydować po peelingu diamentami. Opiera się na rozprowadzeniu po twarzy odpowiedniego serum i utrwaleniu go przy użyciu promieni IPL. Oczyszczanie twarzy tą techniką jest niestety stosunkowo kosztowne, ale jego rezultaty utrzymują się bardzo długo.

Kwasowe oczyszczanie twarzy

Używane przez kosmetyczkę kwasy wywołują specyficzny obrzęk skóry, a ta w wyniku tego kurczy się i wreszcie pęka, odsłaniając głębszą, zdrowszą warstwę.