Makijaż permanentny – co to jest i na co uważać

Makijaż permanentny jest mało inwazyjnym zabiegiem , który polega na wprowadzeniu pod skórę barwników roślinnych. W zasadzie jest to technika zbliżona do tatuażu. Różni się od niego przede wszystkim używanymi pigmentami oraz głębokością ich podania.

Makijaż permanentny – na czym polega

Najpopularniejszy jest makijaż permanentny brwi, ust i oczu. Jest to zabieg, którego efekty utrzymują się przez dłuższy okres czasu i mają one duży wpływ na to, jak wygląda nasza twarz. Dlatego makijaż permanentny to przeważnie wyłącznie delikatna korekta wyglądu. W przypadku makijażu oczu, kobiety decydują się najczęściej na linie na dolnych bądź górnych powiekach. Makijaż brwi polega na podkreśleniu kształtu i zagęszczeniu brwi. W zabiegu na ustach pogrubia się ich kontur i delikatnie się je powiększa, chociaż niektóre panie decydują się również na wypełnienie całych ust barwnikiem.

Makijaż permanentny – dobrze się zastanów, zanim się zdecydujesz

Ze względu na trwałe efekty makijażu permanentnego oraz jego znaczne koszty, należy dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji. Przede wszystkim musimy sprawdzić, czy nie jesteśmy w grupie osób, u których zabieg ten jest przeciwwskazany. Są to w pierwszej kolejności chorzy na cukrzycę, kobiety w ciąży i osoby z infekcjami. Oprócz tego na makijażu permanentnym nie powinniśmy oszczędzać. Wybierzmy kosmetyczkę doświadczoną, fachową i dbającą o higienę pracy. Pamiętajmy o tym, że jest to jednak zabieg, który jak każdy zabieg może wpłynąć na stan naszego zdrowia.

Nasze dane kontaktowe:
Katleja Day Spa
ul. Grzegórzecka 73A/LU7
31-559 Kraków

Mob.: 606 876 166
E-mail: [email protected]