Depilacja laserowa to świetne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zdecydować się na tradycyjne metody. Depilacja skoncentrowanym światłem minimalizuje bowiem niebezpieczeństwo wystąpienia różnego rodzaju podrażnień, jest też efektywnym narzędziem do zmagań z wrastającymi włosami. Należy odnotować, iż poza niszczeniem włosów, uzdrawia także naszą cerę. W jaki sposób więc przygotować się do depilacji? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać?

Przygotowania do depilacji laserowej

By depilacja laserowa była skuteczna, około trzydzieści dni przed zabiegiem nie powinniśmy korzystać z depilatora. Specjaliści zalecają również uważać na korzystanie z plastrów lub usuwanie owłosienia pęsetą – podczas zabiegu w mieszkach muszą znajdować się cebulki. Kilka dni przed zabiegiem musimy natomiast starannie ogolić się normalną maszynką.

Depilacja laserowa – kiedy uważać?

Jako, iż depilacja laserowa potrafi powodować podrażnienia skóry, dobrze będzie, gdy przez cztery tygodnie przed wizytą u kosmetyczki zrezygnujemy z opalania – w szczególności pod lampami. Depilacja laserowa nie jest również polecana paniom oczekującym dziecka oraz przyjmującym antybiotyki lub antydepresanty.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na tym, że laser działa niszcząco na znajdującą się skórze melaninę, destabilizując tak budowę konkretnego włosa. Osoby, które zastosują opisywany zabieg nie mogą zapominać, by nie wystawiać wydepilowanych okolic na wpływ promieni słonecznych przynajmniej przez 4 tygodnie.