W jakich sytuacjach stosuje się impregnat hydrofobowy?

W wielu wypadkach staramy się ochronić określone przedmioty przed poplamieniem czy wilgocią. Służą temu celowi przeróżne impregnaty hydrofobowe.

Nowatorska technologia: impregnat hydrofobowy

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że pojawiły się innowacyjne metody zabezpieczania różnorodnych tworzyw przed działaniem wilgoci, w rezultacie czego w sprzedaży zagościły impregnaty hydrofobowe. Możliwości ich użycia są naprawdę obszerne, a liczba tworzyw, które można nimi zabezpieczać, jest ogromna. Znajdują się wśród nich drewno, przedmioty zrobione ze szkła bądź z metalu oraz najróżniejsze tkaniny. Zabezpieczając te przedmioty przed działaniem wody wyraźnie wydłużamy ich trwałość. Jest to niezwykle istotne w przypadku metalowych przedmiotów, które na skutek działania wilgoci bardzo szybko rdzewieją. Tymczasem chronione impregnatem hydrofobowym powierzchnie szklane zyskują wyjątkową właściwość, jaką jest możliwość ich samooczyszczania się.

Dlaczego opłaca się postawić na impregnat hydrofobowy?

Impregnaty hydrofobowe znajdują naprawdę szerokie zastosowanie. Naprawdę chętnie sięgają po nie wytwórcy odzieży oraz obuwia sportowego. Już na etapie produkcji obuwie oraz odzież zabezpiecza się przed wilgocią właśnie tego rodzaju impregnatami. Bardzo chętnie kupują je osoby, które preferują aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Impregnaty hydrofobowe posiadają jeszcze jedną cenną cechę – zabezpieczają nie tylko przed wpływem wilgoci, ale także przed tłustymi zabrudzeniami. Substancje te ochraniają rozmaite materiały przed zabrudzeniami z kawy, soku czy czerwonego wina, przy czym w żaden sposób nie zmieniają właściwości, którymi cechuje się zabezpieczany nimi przedmiot. Jednocześnie nie wpływają na ludzki organizm, ponieważ są całkowicie bezpieczne. Powleczone nimi podłoże zachowuje właściwości oddychające, co ma szczególnie istotne znaczenie w wypadku zastosowania impregnatu hydrofobowego do zabezpieczania tkanin.