W jakich schorzeniach pomóc mogą koloidy srebra?

Silnie rozdrobnione srebro, które połączono z żelatyną lub białkiem to substancja o nazwie kolargol. O wiele częściej jednak w miejsce właściwego określenia używa się określenia srebro koloidalne. Wykorzystywane jest ono głównie w lecznictwie. Sięga po nie bardzo dużo gałęzi medycyny.

Srebro koloidalne – naturalny antybiotyk

Atrybuty antybakteryjne srebra koloidalnego przyczyniły się do tego, że jest ono używane w medycynie. Naprawdę często sięga po nie dermatologia i okulistyka, o wiele rzadziej stosują je urolodzy. Współcześnie koloidy srebra stosowane są jako preparat do leczenia zewnętrznego. Parametry przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe sprawiają, że po srebro koloidalne sięga się wówczas, gdy mogą rozwinąć się zakażenia o podłożu bakteryjnym oraz grzybiczym. Srebro koloidalne stanowi wszak doskonały środek antyseptyczny. W medycynie wykorzystuje się je w formie kropli (okulistyka) oraz maści (dermatologia).

Kiedy mogą być wykorzystywane koloidy srebra?

Koloidy srebra stosuje się w leczeniu opornie gojących się owrzodzeń, ran i oparzeń. W aptekach dostępne są suplementy diety, które zawierają srebro koloidalne – mogą być stosowane przy przeziębieniu oraz grypie, także jako leki wspomagające leczenie zapalenia oskrzeli, anginy czy kaszlu. Bardzo często srebro koloidalne jest stosowane do leczenia zmian skórnych. Można je stosować w przypadku trądziku, łuszczycy, egzemy, rozmaitych postaciach grzybicy i przy łojotoku. Srebro koloidowe okazuje się skuteczne w stanach zapalnych jelita grubego oraz pęcherza moczowego. Można je zażywać również przy grypie żołądkowej. Zanim rozpoczniemy zażywać środki, w których zawarte jest srebro koloidalne, powinniśmy skontaktować się ze specjalistą, w szczególności w przypadku środków do stosowania wewnętrznego. Nie można bowiem przekroczyć maksymalnej dziennej dawki, która jest naprawdę mała i wynosi zaledwie 0,014 mg na każdy kilogram naszej wagi. Srebro koloidalne możemy dodawać również do płukania ubrań, jak również stosować w celu neutralizacji przykrego aromatu potu.