Dla kogo są kursy high speed design?

Kompatybilność elektromagnetyczna jest bardzo ważna dla wszystkich urządzeń elektronicznych. Znaczy ona, iż konkretny układ jest w stanie pracować w sąsiedztwie innych, nie powodując jednocześnie zaburzeń ich pracy oraz nie będąc podatnym na zaburzenia, które one emitują. Kompatybilność elektromagnetyczną bada się w specjalnych placówkach, a wyniki tego typu badań pozwalają wprowadzić niezbędne modyfikacje. Takich problemów możemy na szczęście ustrzec się odpowiednio tworząc układ pod kątem kompatybilności. Do tego wszak potrzebne będą właściwie kwalifikacje, które możemy uzyskać w czasie rozmaitych szkoleń – między innymi high speed design.

High speed design – czemu tak ważne?

W języku elektroniki high speed design to tworzenie płytek drukowanych dla szybkich magistral. Takie układy, jak wiemy, są bardzo narażone dla zakłócenie emitowane przez pozostałe, a poza tym mogą też same je generować. Z tego powodu tak istotne jest to, by tworzący je inżynierzy działali w zgodzie z zasadami EMC, które poznają na specjalistycznych szkoleniach – organizowane są one na przykład w Krakowie.

Szkolenia z high speed design

W czasie tego typu kursów opisywane są wszystkie zagadnienia wiążące się z kompatybilnością elektromagnetyczną płytek PCB w szybkich magistralach. Kursanci uczą się, jak terminacja i prowadzenie ścieżek rzutują na EMC i siłę sygnału, jaka ilość warstw będzie odpowiednia i jak uniknąć błędów przy prowadzeniu ścieżek. Uczestnicy tego typu kursów powinni mieć podstawową wiedzę technologiczną, a ich inicjatorzy dostarczają wszelkie wymagania pomoce dydaktyczne. Po skończeniu szkolenia kursanci zdobywają zaś dyplom potwierdzający zyskane w jego czasie umiejętności.