Wioślarz treningowy – kompleksowe ćwiczenia w domu

Ostatnio w Polsce zwiększa się ilość osób pochłoniętych sportami wodnymi, m. in. wioślarstwo. Co ciekawe, nie zawsze są to osoby młode – tymi zainteresowaniami zaraża się także snująca marzenia o wysokich wynikach w tej dyscyplinie młodsza część społeczeństwa, jak i osoby na emeryturze, które pragną zadbać o swoje zdrowie. Istotne jest jednak , aby wystarczająco intensywnie trenować, nim wybierzemy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi na świeżym powietrzu. Nie jest to niemożliwe – wioślarstwo można bowiem również uprawiać na siłowni przy pomocy wioślarza treningowego.

Co można zyskać ćwicząc na wioślarzu treningowym?

Ułożenia ciała, które się przyjmuje w trakcie wiosłowania, przyczyniają się do wzmocnienia mięśni i odpowiednich nawyków postawy. To jednak nie koniec! W czasie używania wioślarza treningowego, zmuszeni jesteśmy także do używania górnych partii mięśni, czyli ramion i torsu. To znakomite treningi wysiłkowe, jakie można porównywać do codziennego podciągania się na drążku. Wioślarstwo to dyscyplina zmuszająca do utrzymania nienagannej postawy – nie jest to jednak recepta na poradzenie sobie z kłopotami z kręgosłupem. Osobom chorującym na skoliozę, kifozę czy inne wady postawy, którym zaleca się systematyczną gimnastykę, nie poleca się jednak treningów na tym sprzęcie, gdyż jest to typowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – trenuj w kiedy zechcesz

Wioślarz treningowy to sprzęt sportowy, które zauważyć można w większości klubów fitness, jednakże można także ćwiczyć na nim w domu. Pociągając za dwa drążki, porusza się siodełko, na którym znajduje się ćwiczący. Tym sposobem imitowane są gesty, jakie wykonuje wioślarz w normalnych warunkach. Wioślarz treningowy nie kosztuje wiele – ceny oscylują w granicach od kilkuset do 2-3 tysięcy złotych i zależne są od tego, czy jest to wersja prosta czy w pełni wyposażona. Warto zauważyć, iż w sklepach internetowych można nabyć go nieco taniej niż w sklepie stacjonarnym. Powinno się jednakże koniecznie zwracać uwagę, by kupić takie urządzenie do treningów, które ma stosowne atesty. O poradę co do dostosowania wioślarza treningowego do naszych oczekiwań lepiej pytać doświadczonych doradców sklepu.