Stary czy młody – śmigaj na łyżworolkach

Popularnie uważa się, że tak osobom dorosłym jak i dzieciom, brak obecnie ćwiczeń fizycznych. Młodzież, a również dzieci młodsze starają się zwalniać z zajęć WF-u, natomiast osoby dorosłe najczęściej usprawiedliwiają się tym, że posiadają za dużo obowiązków w domu i pracy. Jednak na ćwiczenia zawsze jest czas! Wszystkie dyscypliny są pożyteczne, każdy rodzaj sportu ocenia się pozytywnie, jeśli tylko budują kondycję naszego organizmu. Należy połączyć miłe z tym, co dla nas korzystne, przez odnalezienie takiego typu aktywności sportowej, która pomoże zintegrować się obu pokoleniom. Właśnie takim sportem jest jazda na łyżworolkach.

Co wyróżnia łyżworolki?

Łyżworolki to świetny pomysł na sobotnie lub niedzielne popołudnie. Ich koszt wynosi w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych oraz uzależniony jest od rozpoznawalności ich producenta, a także szeregu funkcji, które dany model łyżworolek nam oferuje. Łyżworolki pozwalają na rozwój prawie wszystkich zespołów mięśni – brzucha, nóg czy ramion – gdyż są one w stałym ruchu. Łyżworolki pomogą też w nauce zachowania równowagi,a także odpowiedniej sylwetki. Jazda na nich ma ponadto wpływ na rozwój układów oddechowego i krwionośnego. To właśnie dzięki regularnym ćwiczeniom poza domowym zaciszem odpowiednio dotlenia się organizm oraz przyspiesza krążenie krwi.

Czym charakteryzują się współczesne łyżworolki?

Jak wspomniano wcześniej, koszt łyżworolek uzależniony jest od możliwości i mechanizmów, w które zostały wyposażone. Łyżworolki mogą bowiem być równocześnie łyżwami – należy tylko odłączyć od nich koła i zamocować ostrza. Spowoduje to, iż będą służyły nam przez cały rok. Zdarza się również, iż łyżworolki są wyposażone w specjalny mechanizm ułatwiający ich skrócenie lub wydłużenie nawet o kilka numerów, co pozwoli dopasować je do potrzeb dojrzewającego nastolatka.