Rower treningowy poziomy – odchudzanie bez bólu stawów

Rower poziomy posiada wiele zalet. Jest o wiele szybszy od tradycyjnego, a wygodniejsza pozycja sprawia, iż doskonale zdaje egzamin na długich wyjazdach. Na rowerze poziomym łatwiej również wytrenujemy więcej partii mięśni. Pomimo tego posiada też wady, a te powodują, że nieczęsto obserwuje się go na naszych ulicach. Największą wśród nich będzie z całą pewnością niewielka sterowność, bo w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo poruszania się. Szczęśliwie tej cechy nie ma rower treningowy poziomy, który zyskuje ogromne uznanie w kręgach bywalców klubów fitness. Co istotne, z jego atutów możemy skorzystać również we własnym domu, bo te rowery dostępne są w e-sklepach w atrakcyjnych cenach. Co więc oferuje nam rower treningowy poziomy? Dlaczego warto go użyć?

Budowa roweru treningowego poziomego

Rower treningowy poziomy oczywiście przywodzi na myśl zwykły rower stacjonarny, lecz w odróżnieniu od niego nie ma siodełka, lecz bardziej komfortowy fotel. To powoduje, że trenując na nim angażujemy więcej partii mięśni, sprawiając w ten sposób, iż trening będzie znacznie efektywniejszy oraz pozwala na wykonywanie jednocześnie pozostałych ćwiczeń. Współczesne rowery treningowe poziome zwykle posiadają również specjalny licznik, jaki wskaże nam, ile energii zużyliśmy i jakie mamy tętno.

Rower treningowy poziomy – mocne strony

Jak już wspomnieliśmy, najważniejszym atutem, jaki posiada rower treningowy poziomy okazuje się to, że za jego pomocą możemy wyćwiczyć większe partie mięśni. Specyficzna pozycja sprawia też, że kolana są na nim mniej zagrożone – z tego względu bez problemów mogą trenować z nim nawet wszyscy zmagający się z nadprogramowymi kilogramami. Konstrukcja roweru treningowego poziomego sprawia również, że podczas treningu nie dokuczają bóle lędźwi. Warto oprócz tego dodać, że na rynku znajdziemy także rower treningowy hybrydowy, który jednocześnie ma cechy tradycyjnego roweru.