Rower stacjonarny – ćwicz w każdą pogodę

Rower stacjonarny to świetne rozwiązanie dla osób, które nie znajdują czasu na ćwiczenia poza mieszkaniem, a pomimo tego zamierzają zachować zadowalającą formę. Jego atuty są podobne do tych, które daje nam zwykły rower – może podnieść formę oraz wyćwiczyć mięśnie kończyn dolnych i pleców. Poza tym nie generuje ryzyka kontuzji, możemy jeździć na nim w każdych warunkach i umożliwia organizowanie ćwiczeń trwających nawet kilkanaście minut – o ile, oczywiście, używamy go nie w klubie, a we własnym mieszkaniu. Nic więc zaskakującego, iż jest coraz częściej kupowany.

Konstrukcja roweru stacjonarnego

Na rynku dostępne są trzy najważniejsze rodzaje rowerów stacjonarnych – mechaniczne, magnetyczne oraz na elektromagnes. Mechaniczne charakteryzują się niską ceną, lecz najłatwiej także je zepsuć. Rower stacjonarny z magnetycznie wytwarzanym oporem będzie trochę bardziej kosztowny, jednak przy tym bardziej niezawodny oraz wygodniejszy. Rowery tego rodzaju posiadają także nierzadko komputer, który ułatwi organizowanie treningów – rejestruje spalone kalorie, „przejechaną” odległość tętno oraz inne parametry.

Rower stacjonarny – jak dużo zapłacisz

Profesjonalny rower stacjonarny może okazać się sporym wydatkiem. Na szczęście w mieszkaniu często nie będzie on niezbędny – bez problemów zda egzamin egzemplarz posiadający tylko w niezbędne funkcje. Podstawowe modele znajdziemy nawet za mniej niż trzysta PLN, a za dwukrotnie większą kwotę sprzedawane są rowery z licznikiem oraz innymi, pomocnymi dodatkami.