Ćwicz na orbitreku – co zyskasz?

Akcesoria fitness pozwalają na łatwe zrzucenie zbędnych kilogramów. Ich dobrą stroną okazuje się też fakt, iż z ich wykorzystaniem możemy trenować w swoim mieszkaniu – nie musimy organizować treningów na świeżym powietrzu czy często chodzić na siłownię. Jest to szczególnie istotne dla osób, które nie znajdują dość dużo czasu, bo nierzadko urządzenia tego rodzaju pozwalają na załatwienie w jednym czasie pozostałych zadań. Nic więc zaskakującego, że tego rodzaju akcesoria zdobyły duże uznanie na całym świecie – a szczególnie rowery treningowe i orbitrek. Jak więc one działają? Czemu dobrze ćwiczyć na orbitreku? Które partie mięśni możemy za jego pomocą wytrenować?

Konstrukcja orbitreku

Orbitrek, określany też jako maszyna eliptyczna umożliwia poruszenie te samych partii, co w razie aktywnego marszu – a więc niemal wszystkich. Dlatego bywa on rekomendowany klientom, którzy zamierzają łatwo schudnąć – pozwala na spalenie nawet 800 kalorii podczas 60 minut, co okazuje się wynikiem bardziej satysfakcjonującym niż w razie pływania czy chodzenia z kijkami. To oczywiście nie jedyna zaleta, którą posiada orbitrek – doskonale trenuje mięśnie brzucha, dlatego rekomendowany jest osobom z otyłością brzuszną. Ćwiczenie dużej liczby mięśni powoduje również, że orbitrek poprawia wydolność, a już trzydzieści minut treningu potrafi naprawdę polepszyć nastrój.

Orbitrek – w mieszkaniu czy klubie?

Z uwagi na cechujące go różne atuty orbitrek jest stosowany w niemal wszystkich klubach fitness. Stawiając na regularne ćwiczenia, powinniśmy jednak przygotować się również na spore wydatki. Z tego powodu bardziej trafionym rozwiązaniem w prawie wszystkich sytuacjach może okazać się kupno swojego orbitreku. Na szczęście nie jest to trudne – tego typu akcesoria dostępne są w najróżniejszych sklepach. Warto nabyć go online – w ten sposób nie tylko szybciej znajdziemy najlepszy model, ale również zapłacimy mniej, bo sklepy internetowe zazwyczaj proponują atrakcyjniejsze ceny niż stacjonarne.