Wylatujesz na wakacje? Skorzystaj z parkingu długoterminowego

Przelot samolotem startującym z innego miasta potrafi być źródłem sporych problemów. Najpoważniejszym będzie na pewno sposób dotarcia do portu lotniczego. Jeśli bowiem nie wyszukaliśmy odpowiednich kursów kolejowych, zazwyczaj musimy dotrzeć na lotnisko własnym autem. Związane jest to jednak z potrzebą zaparkowania pojazdu we właściwym miejscu – czyli takim, w którym nie będziemy bać się mandatu ani wandali. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem okaże się na pewno rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się taka usługa? Czego wybierając ją powinniśmy oczekiwać?

Parking długoterminowy – jak to działa?

Zasady korzystania z tej usługi będą banalnie nieskomplikowane – stanowisko na parkingu możemy zazwyczaj zarezerwować przez internet. W oknie na stronie parkingu należy tylko zaznaczyć właściwy termin, a potem zlecić przelew. Po dojechaniu do miasta z lotniskiem miejsce będzie już przygotowane, zaś w większości przypadków firma zapewni nam również transfer do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się ze sporymi kosztami – dzień parkowania to wszak koszt niecałych dwudziestu złotych, ale warto zauważyć, iż kwoty będą tym przystępniejsze, im dłuższy będzie nasz wyjazd.

Mocne strony parkingu długoterminowego

Najważniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym jest fakt, iż są to place strzeżone – nie musimy zatem przejmować się ochroną naszego samochodu, gdyż ten poza tym jest wówczas dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe w pobliżu lotnisk najczęściej świadczą również szereg usług dodatkowych, które z pewnością ułatwią nam organizację wyjazdu – na przykład opisany już transport lub możliwość podładowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu oraz dopompowania kół. Przed podróżą najczęściej mamy też możliwość zmierzenia walizki i dzięki temu ustrzeżenia się dodatkowych opłat.