Busy do Belgii – wygodny transport po Europie

Belgia od wielu tak plasuje się na czołowych miejscach w rankingach krajów najczęściej odwiedzanych przez Polaków. Wyjeżdżają oni tam zarówno w celach zarobkowych, jak i wyłącznie turystycznych. Miasta takie jak Gandawa, Antwerpia, Brugia oraz Bruksela kuszą do ich zwiedzenia i dla wielu z nas wybierane są za cel urlopowych wycieczek. Belgijskie i polskie miejscowości są ze sobą dość dobrze skomunikowane. Podróżni mogą wybierać między wieloma środkami transportu. Który z nich jest najdogodniejszy – samoloty, autokary czy busy do Belgii?

Jak dojechać do Belgii?

Dla osób, dla których priorytetem jest jak najkrótszy czas podróży, pierwszym wyborem będzie samolot. Połączenie bez przesiadek do Brukseli mają w swoim rozkładzie dwa polskie lotniska – Okęcie oraz Modlin. Decydując się na ten środek transportu, musimy niestety przygotować się na wydatek rzędu nawet 1 tys. złotych, jak również na konieczność zorganizowania przejazdu z Brukseli do punktu docelowego. Niewiele więcej miast obsługują przewoźnicy autokarowi, jakkolwiek i w ich przypadku nie możemy zakładać, że zawsze zawiozą nas bezpośrednio do mniejszych miasteczek.

Busy do Belgii w opcji door-to-door

Jak poradzić sobie z tymi problemami? Planując podróż, warto zdecydować się na busy do Belgii. Przewoźnicy oferują przejazdy w formule door-to-door. Oznacza to, że kierowca odbierze podróżnego z dowolnego miejsca pokrywającego się z trasą busa (lub w jej pobliżu), a już w Belgii odwiezie go bezpośrednio pod wskazaną lokalizację (na przykład do hotelu). Busy podróżujące na europejskich trasach są często bogato wyposażone, gwarantując podróżnym całkowitą wygodę. Ci do swojej dyspozycji mają między innymi komfortowe siedzenia, bezprzewodowy internet i klimatyzację.