Zespół wesele

Mimo coraz większego uznania dla dj’ów, którzy rozkręcają współczesne imprezy, wesela niezmiennie przywiązane są do polskiej tradycji. Zespoły weselne wydają się nigdy nie wyjść z mody. Ponadto, napięte terminy zespołów na wesela sugerują, że zapotrzebowanie na ich usługi rośnie. Energiczna, znajoma wszystkim muzyka, to element, którego na weselach nie może zabraknąć.

Jakie zespoły na wesele są najczęściej wybierane przez pary młode?

Czasy,w których czterech sędziwych grajków, w dużej mierze zajmujących się weselnym stołem, aniżeli sceną i pani z wokalem pozostawiającym wiele do życzenia – bezpowrotnie już minęły. Państwo młodzi, chcąc zapewnić gościom weselnym niezapomnianą zabawę do białego rana, wybierając zespół weselny, kierują się zarówno jakością jak i wysokim poziomem. Głównie stawia się na młodych, zdolnych artystów, dla których muzyka stanowi życiową pasję. Biorąc pod uwagę, że na weselu znajdzie się kilka pokoleń, para młoda najczęściej wybiera zespoły weselne mające w swoim repertuarze covery ponadczasowych piosenek.

Czy zespół weselny gra tylko na weselach?

Zawód artysty, w tym także muzyka, to ciężki kawałek chleba. Konkurencja w tej branży nie maleje, a osiągnąć komercyjny sukces nie jest łatwo. Współczesne zespoły na wesela, to zwykle grupa znajomych muzyków, którzy chcą pokazać się szerszej publiczności, przy okazji na tym zarabiając. Bywa, że grają na koncertach jako support przed główną gwiazdą wieczoru, bankietach, czy imprezach firmowych.