Szkoła tenisa dla dzieci – Tenis Kraków

szkoła tenisa dla dzieci na www.teniskrakow.pl

Aktywność ruchowa jest potrzebna i pożądana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmobilizować je do ruchu? Do wyboru jest wiele ciekawych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, bo już czterolatki mogą uczestniczyć w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest strój do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej wątpliwości. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią dobór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta posiada ważne cechy oraz parametry i to na ich podstawie dopasowujemy ją do umiejętności. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Często zdarza się, że dorośli kupują swym dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dziecka, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy zaczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, a więc na pierwsze treningi mają możliwość uczęszczać już 4-latki. Problemem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: trenować się samodzielnie lub grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. uczestnicy poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem kompetentnego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Nasze dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]