Jeśli sprawia Ci przyjemność kreatywne spędzanie czasu, szukasz nowych, niezapomnianych doświadczeń to paintball jest właśnie dla Ciebie! Paintball to jedna z gier zespołowych, polegający na symulowanej walce, przy użyciu bezpiecznej broni jaką jest marker. W trakcie gry, strzelamy z markera kulkami wypełnionymi farbą. Celem gry jest trafienie przeciwnika, dlatego też każdy gracz na którego ciele, masce bądź markerze rozbije się kulka, zostaje wyeliminowany z gry. Jest to całkowicie bezpieczny sport, pozwalający zawodnikom na uwolnienie dużych ilości adrenaliny poprawia również umiejętność pracy w zespole.

Paintball – historia gry

Początki tego sportu sięgają lat 50-tych XX w. W tym czasie służby leśne w Ameryce wykorzystywały sprzęt tego rodzaju do znaczenia drzew z większego dystansu. Podobna technika była stosowana do znaczenia zwierząt. Dopiero pod koniec XX wieku narodził się pomysł na organizację bezkrwawej rozgrywki, na potrzeby której wykorzystane zostały markery służące do wyżej wspomnianych celów. Niegdyś dyscyplina ta nazywała się „Survival” lecz niedługo potem przyjęła się , obecna po dziś dzień charakterystyczna nazwa Paintball.

Rodzaje gry w paintball

Można wyróżnić różne rodzaje gry: generalnie zwycięzcą zostaje drużyna, której udało się osiągnąć cel sprecyzowany na bazie przyjętego wcześniej scenariusza. Przeważnie jest to zagarnięcie flagi przeciwnika, wyeliminowanie reszty zawodników, osiągnięcie wskazanego punktu w ustalonym czasie itp. Rozgrywki mogą przebiegać w zamkniętym pomieszczeniu lub w plenerze. Wśród odmian paintballu wyróżnia się najczęściej: speedball i woodsball.