Lekcja przyrody na żywo

Jeżeli dla Twojego dziecka lekcje w szkole są nudne i przewidywalne, a chce poznać bliżej tajniki przyrodzie, skorzystaj z oferty lekcji biologii na żywo. Bez względu na wiek, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek i gimnazjów, jak także dorośli miłośnicy przyrody.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Każdy doświadczony nauczyciel potwierdzi tezę, że o wiele efektywniejsza jest nauka przez działanie. Spontaniczność takich lekcji sprawia, że przekazywane tą metodą wiadomości na dłużej pozostają w pamięci. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przedmiotów przyrodniczych. Lekcje biologii na żywo pobudzają do działania większą liczbę zmysłów. Zmysły stają się przewodnikami w poznawaniu otaczającego świata. Takich doznań dzieci nie mogą doświadczyć na tradycyjnych szkolnych zajęciach. Empiryczne doznania aktywują większe partie mózgu, pozostawiając długotrwałe wspomnienia. Skłaniać to może do głębszych przemyśleń. A na tym, w znacznej mierze polega nauka, by nie przytaczać jedynie suchych faktów , ale starać się zrozumieć przebieg procesów, ich skutków i przyczyn.

Czynny udział podczas lekcji biologii na żywo, jest ich główną zaletą. Rozwijają zdolności interpersonalne, jak i wyrażania własnych opinii. Właśnie takie ćwiczenia, dają możliwość rozwoju prawdziwym pasjonatom, którzy mogą przyczynić się do rozwoju nauki.