Kuchnia lata – przepisy na grilla

Dużo wskazuje na to, że Polacy pokochali grillowanie. Nie da się ukryć, że po całym tygodniu w pracy wszyscy wyczekują na wytęskniony weekend. Żyjemy od weekendu do weekendu, można rzecz – od grilla do grilla. Podążamy poza miasto, grillujemy w naszych ogródkach, na balkonach lub zwyczajnie na skwerach miejskich, gdyż coraz więcej aglomeracji użycza parki bądź wskazuje strefy, w granicach których możemy relaksować się na własnym kocu, a przy okazji przyrządzić kiełbasę na grillu. Grillowanie niezaprzeczalnie przynosi nam zadowolenie i jest świetną okazją do spotkania się ze znajomymi.

Przepisy na grilla – nie tylko szaszłyki i kiełbaski

Często statystyczny Polak, udając się na grillowanie, nabywa tylko pieczywo, musztardę oraz kiełbaski. Jednak coraz częściej poszukujemy w sieci ciekawszych przepisów na grilla. To już nie są pojedyncze przepisy, a właściwie cały nurt, który zaspokaja najbardziej wygórowane oczekiwania sympatyków grilla. Odnajdujemy więc przepisy dla smakoszy mięs, ale także wegetarian. Są przepisy dla amatorów prostoty i dla zwolenników wyrafinowanej kuchni. Wystarczy wstukać w przeglądarkę hasło „przepisy na grilla”, by poznać cały wachlarz kulinarnych możliwości.

Zaskocz znajomych zaskakującymi przepisami na grilla

Nie tylko samą kiełbaską człowiek żyje! Pośród przepisów na grilla ta stanowi już niewielki procent, chociaż nadal przeważają w nich w większości mięsa. Tradycyjnie w gusta trafiają, jak można się spodziewać, przepisy z ryb, piersi z indyka i karczku. Z mięsem próbujemy łączyć zarówno warzywa, ale także owoce. Coraz bardziej oryginalne przepisy na grilla pozwalają nam łączyć np. ananasy z miodem. Popularne są również przepisy na grillowane ryby, najczęściej z masłem i w ziołach. Grillujemy ryby zarówno słono-, jak i słodkowodne, które mają swoich oddanych wielbicieli wśród wędkarskiej braci. Jednak wiodącym trendem wśród grillowanych ryb zdecydowanie pozostają łososie i pstrągi. Pstrąg z mozzarellą? Dlaczego nie? Grill daje nam pozwala na realizowanie najbardziej zaskakujących koncepcji.