Dlaczego kochamy grillowanie?

Imprezy przy grillu to dziś naprawdę popularna metoda na spędzanie wolnych chwil w gronie przyjaciół lub rodziny. Na imprezach przy grillu dość często poprzestajemy na grillowaniu kiełbasy, okazjonalnie również szaszłyków. Tymczasem za pomocą grilla przyrządzimy znacznie więcej smacznych potraw!

Grillowanie – akcesoria i dodatki

Nie da się oczywiście grillować bez grilla. W sklepach mamy niezwykle duży wybór tego typu urządzeń. W zależności od ilości pieniędzy, które chcemy przeznaczyć na grilla, możemy kupić grille gazowe, elektryczne bądź węglowe. Najbardziej popularne są węglowe. Ich zaletą jest bez wątpienia niska cena. Do tego, by ich używać, nie jest nam potrzebny ani podłączenie do energii elektrycznej ani butla z gazem. Jednak niezależnie od tego, na jaki typ grilla się zdecydujemy, niezbędne nam będą również dodatkowe akcesoria: kosze przeznaczone do grillowania ryb, różnej wielkości szczypce czy wykonane z aluminium tacki. Wytrzymałość tego urządzenia zwiększa jego odpowiednia konserwacja, dlatego unikać trzeba na koniec grillowania polewania rusztu wodą. Nie zapominajmy też, że zawsze po użyciu trzeba grill dokładnie wyszorować.

Grillowanie – co możemy przyrządzić na grillu?

Kiedy brakuje nam pomysłów na potrawy z rusztu, możemy szukać inspiracji w Internecie. Znaleźć można w nim bardzo dużo portali w stu procentach poświęconych kulturze grillowania. Znajdziemy na nich bardzo dużo przepisów nie tylko na dania z różnych gatunków mięs, ale również na pieczone owoce, warzywa oraz ryby. Nie można zapomnieć, że grillowanie jest sztuką – produkty, które zamierzamy piec na grillu powinno się wcześniej odpowiednio przygotować, np. zanurzając je w marynacie. W zdecydowanej większości przypadków urządzamy przyjęcia przy grillu w sezonie letnim. Okazuje się jednak, że spotkania przy grillu możemy organizować niezależnie od pory roku. Jeżeli natomiast pragniemy grillować podczas deszczu, pamiętajmy o zakupie grilla z pokrywą. Taki grill sprawdzi się także w czasie silnego wiatru.