Składanie książek

kliknij

Kiedyś zajmował się tym zecer, obecnie odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, ale stale wymaga dużej precyzji, znajomości wielu zasad, a także ogromnych zdolności. O co w nim dokładnie chodzi? Komu powierzyć podobne prace?

Skład książek, a narzędzia

Na rynku dostępnych jest wiele programów pozwalających na profesjonalny skład książek lub broszur. Największą popularnością szczyci się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta większość fachowców DTP. Trochę rzadziej stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Obydwa programy to rozwiązania komercyjne, jednak dostępna jest też darmowa alternatywa – Scribus.

Na jakich aspektach skupia się skład książek?

Skład książek musi uczynić tekst jak najbardziej przejrzystym – nieprawidłowo złożony materiał szybko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go do końca. Istotne okazują się również aspekty wizualne – książka musi odpowiednio wyglądać. Ogromne znaczenie ma oprócz tego to, jak treść sąsiaduje z pozostałą zawartością stronicy – obrazami lub ozdobnikami.

Przykłady składu książek

Po tego rodzaju usługi zwykle sięgają redakcje czasopism oraz książek – zwłaszcza, kiedy są to niewielkie oficyny i nie zatrudniają własnych DTP-owców. Popularność składu książek rośnie także ze względu na zainteresowanie samodzielną publikacją.

Skład książek – jak zlecać?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie podobnych zleceń agencji reklamowej – takie przedsiębiorstwa używają odpowiednich aplikacji, dzięki czemu otrzymujemy pewność, że ostateczny rezultat spełni nasze oczekiwania.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]