Organizujesz imprezę? Pamiętaj o druku plakatów!

Mimo pojawienia się wielu form reklamy internetowej, tradycyjne sposoby wciąż okazują się bardzo efektywne. Szczególnie w przypadku wydarzeń takich jak festiwale, gdzie plakaty potrafią ściągnąć wielu uczestników. To dlatego druk plakatów nadal szczyci się ogromnym uznaniem, a nawet najmniejsza impreza nie potrafi poradzić sobie bez reklamy na ścianach. O jakich rzeczach więc wiedzieć planując kampanię wykorzystującą afisze? Jak je tworzyć? Jakiej firmie powierzyć ich druk? Gdzie je wieszać?

Tworzenie oraz druk plakatów

Zanim zlecimy któremuś specjaliście druk plakatów, powinniśmy oczywiście właściwie je przygotować. Plakat musi przyciągać uwagę potencjalnego uczestnika eventu, więc jego stworzenie warto powierzyć sprawdzonemu grafikowi. Nie zapominajmy także, że gość wydarzenia nie będzie dużo na niego patrzył – powinny więc znaleźć się na nim wszystkie niezbędne informacje, zaś jego stylistyka musi być minimalistyczna. Już po stworzeniu możemy poszukać przedsiębiorstwa proponującego druk plakatów. Nie sugerujmy się tylko kosztami – sprawdźmy też jakość farby i wykorzystywanych arkuszy papieru.

Druk plakatów – jak sprawić, by działało?

Dla powodzenia akcji reklamowej ważny jest nie tylko wydruk plakatów w dobrej drukarni , ale również ich odpowiednie rozmieszczenie na ulicach. Warto stawiać na te miejsca, w których spotkać można więcej osób – szybciej zauważą wówczas nasz afisz. Wystrzegajmy się jednak ścian, na których zakazano wieszania ogłoszeń – będą prędko zdjęte, więc mniej osób dowie się o organizowanej imprezie. Nie zapominajmy także o sankcjach pieniężnych, które możemy otrzymać za nieprzestrzeganie regulaminu.