Kreator strony internetowej – kiedy warto go zastosować?

Stworzenie strony www może być przyczyną sporych problemów. Właśnie z tego względu wielu klientów postanawia zlecić je profesjonaliście. Wybór odpowiedniego programisty gwarantuje co prawda to, iż witryna będzie ciekawa i funkcjonalna, jednak dla firm z niewielkim budżetem będzie za dużym kosztem. W podobnych sytuacjach szczęśliwie możemy skorzystać z kreatora stron internetowych – narzędzia, dzięki któremu szybko stworzymy dobrą witrynę dopasowaną do oczekiwań dzisiejszych użytkowników.

Jaki kreator stron internetowych będzie odpowiedni?

Obecnie dostępne są dwa typy kreatorów stron internetowych – w postaci aplikacji do ściągnięcia oraz tych uruchamianych w przeglądarce. Te pierwsze funkcjonują od lat i pozwalają na zrobienie dokumentów HTML, które potem trzeba samodzielnie umieścić w internecie. Kreatory stron online natomiast zasadą działania przypominają programy wspomniane wyżej, jednak nie musimy pobierać ich na komputer, gdyż wszystkie prace realizuje się na nich wyłącznie online. Które generatory okażą się zatem odpowiednim rozwiązaniem?

Kreator stron internetowych w przeglądarce

Dobrze używać przede wszystkim tych przeglądarkowych – są wszak znacznie łatwiejsze w eksploatacji, a oprócz tego mają mnóstwo dodatkowych opcji. Powinniśmy napisać również o tym, iż korzystając z podobnych aplikacji otrzymujemy dojście do bezpłatnego hostingu, a to robi zrobioną tak witrynę w stu procentach darmową. Kreator stron internetowych dostępny w przeglądarce udostępnia zwykle również obszerne zbiory grafik, które sprawią, iż nasza witryna stanie się bardziej atrakcyjna.