Kolportaż ulotek – tania reklama

Ulotki reklamowe to technika często wykorzystywana przez różnych przedsiębiorców. Sprawdza się w najróżniejszych sektorach – z niej mamy szansę reklamować między innymi sklepy, gastronomię, szkoły językowe, pożyczki, gabinety kosmetyczne oraz pozostałe produkty. Rzecz jasna zainteresowanie nimi nie wzięło się bez powodu – ulotki mogą wszak być naprawdę skuteczną techniką pozwalającą na zdobycie nowych odbiorców usługi, a zarazem ich wykonanie i kolportaż nie będzie dotkliwym wydatkiem. Dobrze zatem opowiedzieć w kilku słowach o tym, czym kierować się przy wyborze firmy, która stworzy, wykona i zajmie się kolportażem ulotek.

Jak prowadzić kolportaż ulotek?

Na powodzenie strategii marketingowej wykorzystującej ulotki rzutuje przede wszystkim metoda, jaką są rozdawane. Można zdecydować się na najróżniejsze rozwiązania – kolportaż ulotek na mieście lub w punktach odwiedzanych przez ewentualnych kupców, wystawienie ulotek w odpowiednich stojakach oraz kolportaż do skrzynek pocztowych. Jakie okażą się najskuteczniejsze? To zależne jest od charakteru promowanej marki i upodobań klientów, których chcemy zachęcić, zatem przed wyborem danej metody warto poradzić się specjalistów. Zwłaszcza, że agencje świadczące kolportaż ulotek zajmują się pełną opieką nad klientem.

Kto przeprowadzi kolportaż ulotek?

Najlepsze firmy nie tylko oferują kolportaż reklam, lecz również opracowanie designu ulotek, ich wykonanie i porady w temacie wyboru najlepszej metody dystrybucji. Wybierając agencję, która zajmie się kolportażem ulotek powinniśmy koniecznie sprawdzić jej ofertę, a więc wymiary drukowanych promocyjnych, rodzaje używanego papieru i obszar dystrybucji. Ważne również będzie to, jakimi kanałami możemy zlecić druk – dobrze, kiedy znajdziemy firmę umożliwiającą zamówienie za pośrednictwem sieci.