Efektywna kampania z banerami reklamowymi

Reklama zewnętrzna to jedna z najskuteczniejszych metod. Sprawdza się w razie rozmaitych marek – od sieci handlowych, przez lokalne przedsiębiorstwa aż po kampanie charytatywne. Istnieją rozmaite formy promocji zewnętrznej – wielkie plakaty, małe postery, a nawet murale. Największym zainteresowaniem szczycą się jednak banery reklamowe. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż wykazują wiele atutów. Na czym jednak opiera się promocja z użyciem banerów? Czemu są tak często stosowane przez rozmaite marki?

Banery reklamowe – czemu się opłaca?

Banery reklamowe to specjalny rodzaj plakatu, który od zwykłego odróżnia się tym, iż wydrukowany jest na wodoodpornym podłożu. Ze względu na to, iż do ich drukowania stosuje się specjalne farby, banery reklamowe są znacznie solidniejsze od innych plakatów – nie straszne im opady lub światło słoneczne. Spotykane są w najróżniejszych rozmiarach, jednak przeważają te wielkoformatowe – są lepiej widoczne, a skutkiem tego jest efektywność wykorzystującej je kampanii.

Projekt i produkcja banerów reklamowych

Z wiadomych powodów produkcję banerów reklamowych dobrze zostawić specjalistycznej drukarni – domowe ich wykonanie będzie wszak niemożliwe z uwagi na wykorzystanie właściwego podłoża oraz farby. Drukarnie nierzadko także proponują przygotowanie projektów banerów reklamowych, a zazwyczaj zapłacimy za tę pomoc mniejszą sumę niż u grafika.