Druk banerów – nie tak prosty jak myślisz

Banery są wymieniane wśród najbardziej wytrzymałych technik reklamy outdoorowej. Tradycyjne billboardy nie sprawdzają się w zetknięciu z wilgocią – papier, z którego są zrobione, prędko bowiem mięknie, a farba się rozmazuje. Banery reklamowe tych minusów nie wykazują, bo do ich zrobienia stosowane są odporne na wodę surowce, takie jak PCV. Nic więc dziwnego, że są one chętnie używane przez rozmaite marki – tak te największe, jak i funkcjonujące jedynie na szczeblu lokalnym. Jak więc wygląda druk banerów promocyjnych? Komu go powierzyć?

Druk banerów – techniki

Solidność banerów promocyjnych okazuje się w największej mierze wynikiem zastosowania odpowiednich technologii druku. Zazwyczaj stosowany jest druk solwentowy, którego zaletą jest wytrzymałość na wpływ czynników atmosferycznych. Odporność na wpływ promieni słonecznych zapewnia poza tym technologia utwardzania tuszu za pomocą promieni ultrafioletowych. Ogromne znaczenie ma oprócz tego materiał, na którym będzie nadrukowany wzór – koniecznie musi być odporny na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu wykorzystywane są na przykład rozmaite gatunki PCV oraz specjalne siatki.

Druk banerów – jedynie doświadczone firmy

Jak nietrudno stwierdzić, druk banerów jest związany z koniecznością użycia odpowiednich materiałów oraz specjalistycznego sprzętu. Powinniśmy zatem powierzyć go sprawdzonej firmie – jedynie w ten sposób zyskamy gwarancję, że zamówione banery będą wyprodukowane starannie oraz nie uszkodzą się w ekstremalnych warunkach. W firmach proponujacych druk banerów nierzadko mamy też szansę zamówić opracowanie ich wzorów.