Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników . Ale co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji ?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się za często. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Solidna optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.