wyprawy, wyprawy górskie

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności tras sprawia, iż każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą stać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]