Wyprawy górskie – gdzie można się wybrać?

Kliknij tutaj, jeżeli ciekawi Cię dobra oferta wypraw w góry

Mnóstwo osób spędza swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty położone w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – o czym nie zapominać, planując wyprawy?

Aktualnie przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale także najwyższe góry Afryki, Azji oraz Meksyku. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście pomoc agencji mnóstwo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Wymagana jest kondycja, która pomoże nam znieść długą wędrówkę z niezwykle ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym sprzętem i dostosowaną do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział we wspinaczce górskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbruslub Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełniać. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się więc doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]