trekkingi Himalaje,wyprawy w góry

Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są polem zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa także samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]