Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Nie zwlekaj! Sprawdź aktualną ofertę wycieczki na Kilimandżaro w rozsądnej cenie.

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie licznych globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych wrażeń bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Turystów przyciągają przede wszystkim niepowtarzalne widoki, możliwość obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza należyte przygotowanie się – ze względu na dużą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co należałoby wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się również wyposażyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni też należyta profilaktyka – używanie preparatów odpędzających insekty oraz zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]