Współczesne wersje imprez integracyjnych

Wyjazdy integracyjne są coraz częściej urządzane przez różne przedsiębiorstwa. Zazwyczaj przybierają postać dwudniowych wyjazdów do zlokalizowanych niedaleko miasta, w którym działa firma, w czasie których pracownicy mogą sprawdzić się w aktywnościach takich jak spływy kajakowe, paintball czy jazda samochodem 4×4. Największe firmy coraz częściej decydują się przy tym na bardziej fantazyjne wyjazdy, nie przypominające tych, jakie kojarzy wielu czytelników. Jakie atrakcje są przygotowane dla ich uczestników? W których krajach organizowane są aktualnie niebanalne imprezy integracyjne dla firm? Dlaczego opłaca się zorganizować któryś z nich?

Co robi się w czasie imprez firmowych?

Firmy chętnie urządzają wyjazdy, w czasie których uczestnicy mają szansę poznać mnóstwo ciekawych państw – między innymi Gruzję, Tajlandię, Cejlon czy Karaiby. Naprawdę chętnie urządzane są także wyjazdy integracyjne dla firm, w czasie których pracownicy będą mieć możliwość do tego, by spróbować żeglowania po chorwackich wyspach, rajdów wyścigowym samochodem po trasie w Mediolanie czy zjazdów na nartach w austriackich Alpach. Takie wyjazdy integracyjne dla firm przybierają także nierzadko postać wypadu po najpiękniejszych miejscach Europy – ich uczestnicy zwiedzają na przykład Barcelonę, Kopenhagę czy Pragę.

Co dają wyjazdy integracyjne dla firm?

Celem wielu przedsiębiorców organizujących wyjazdy integrujące dla firm okazuje się oczywiście zmotywowanie załogi do intensywnej pracy i wzmocnienie zaangażowania pracowników. Bardzo ważne jest również to, iż imprezy integracyjne stwarzają możliwość do tego, by zregenerować siły po wyczerpujących tygodniach poświęconych na działanie. Nierzadko okazuje się również, iż tego typu wyjazdy łączą się ze szkoleniami, w czasie których goście mogą zyskać kolejne kwalifikacje i znacznie sprawniej realizować zlecenia.