Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Co powinieneś wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Wędrówki po najwyższych górach utożsamiamy szczególnie z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zazwyczaj specjalistyczne umiejętności – w różnych górach poprowadzono bowiem szlaki, z jakimi upora się dowolny turysta – jeśli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. buty z przyczepną podeszwą oraz kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna okaże się też pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on potrzebny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co będzie potrzebne?

Trekkingi bywają czasem prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, co sprawia, że niezbędne okazują się narzędzia ułatwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ zapewnią przyczepność również na oblodzonych szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je można także w czasie skwarów. Na stromych podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne są specjalistyczne umiejętności – z tego powodu niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka pokonać szlak.

Trekkingi – w jakich miejscach się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych szczytów na Ziemi, które zwykle są nieosiągalne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – polscy turyści często wybierają pobliskie Tatry, a także do Włoch oraz na norweskie fiordy. Sporym uznaniem wśród fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę zaś udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Annapurny i K2.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]