Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Tu poznasz więcej szczegółów o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o najciekawszych atrakcjach i zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o wystawach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą muzea i zabytki, hotele, motele i schroniska oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Oprócz tego dla osób, które z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. zamek na Wawelu, czar regionalnego folkloru czy atrakcje narciarskie.

Przydatne rozmówki i rejestr konsulatów – ważne informacje dla turystów z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych ciekawych miejscowości. Newsy znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale również w między innymi w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Niezwykle pomocna dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów naszym kraju.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego