Relaks w Krynicy

Krynica Zdrój jest uznawana za jedno ze szczególnie cenionych przez polskich gości miejsc. Nie może to jednak zaskakiwać – miejscowość znana jest ze sprzyjającego kuracji powietrza i cudownych widoków. Oprócz tego może poszczycić się dużą infrastrukturą noclegową, zaś doskonała oferta kulturalna powoduje, że przybywają tu nie tylko goście zamierzający zatroszczyć się o swoje ciała. Jak zatem spędzić urlop w tej miejscowości? Jak może wyglądać wypoczynek w Krynicy Zdrój?

Wypoczynek w Krynicy dla kuracjuszy

Największym atutem Krynicy Zdrój są bez wątpliwości źródła wód mineralnych, które eksploatowane są tutaj od niemal 200 lat. To one sprawiły, że Krynica Zdrój stała się znanym w całym kraju miejscem. Wypoczynek w Krynicy jest więc świetną opcją dla osób, które walczą z chorobami systemu trawiennego lub moczowego, a także z problemami z krążeniem. W mieście wykorzystywanych jest blisko dziesięć źródeł wody, z których każdy posiada trochę inne zastosowania.

Co zobaczyć podczas wypoczynku w Krynicy?

Największą atrakcją Krynicy są niewątpliwie źródła wody, a wiele z nich powstało jeszcze w XIX wieku. Powinniśmy zwiedzić tu też liczne wille z przełomu XIX i XX stulecia. Krynica szczyci się też wyciągiem na Górę Parkową, z której podziwiać można niesamowity widok na miasto. Wypoczynek w Krynicy może być atrakcyjny także dla miłośników kultury – w Krynicy organizowane są najróżniejsze eventy, z Festiwalem Gitary oraz operowym na pierwszych miejscach.

Nasze dane kontaktowe:
Apartamenty w Krynicy
ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 178a
33-380 Krynica-Zdrój

Mob.: +48 788 645 793, +48 668 167 992
E-mail: [email protected]