Najlepsze ośrodki na narty w Austrii

Austria to państwo, które urzeka wspaniałymi górskimi pejzażami, możliwością uprawiania snowboardu na świetnie przygotowanych stokach, a także aktywnego spędzania czasu. Planujesz ferie w Austrii? Sprawdź, jakie atrakcje czekają na turystów!

Narty w Austrii – wyciągi dla dzieci, lodowiska i sauny

Jakie są najczęściej odwiedzane kurorty w Austrii, do których co roku zjeżdżają setki turystów? Na pewno warto odwiedzić Shuttdorf, ośrodka zlokalizowanego w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd bardzo blisko do ośrodka narciarskiego Zell am See oraz malowniczego zbiornika wodnego Zeller See. Czekają tutaj na Ciebie wspaniałe atrakcje – stoki narciarskie, gdzie możesz potrenować swoje umiejętności, ale również liczne baseny. Najbardziej popularne kurorty Ziemi Salzburskiej to Kleinarl, Filzmoos, a także Altenmarkt. Każdy fan sportu odnajdzie coś dla siebie także w okolicach Tyrolu. Szczególnie rekomendujemy położoną w dolinie Otzal miejscowość Solden, w której turyści mają do dyspozycji trasy niewymagające dużych umiejętności, a także bardziej zaawansowane. Czeka tu na Ciebie też karczmy, lodowisko oraz park dla dzieci.

Narty w Austrii – ośrodek sportowy Nauders

Tyrol to również ośrodek turystyczny Nauders, w którym sezon trwa od grudnia do kwietnia. Warto pojawić się tutaj z dziećmi, z uwagi na liczne atrakcje dla najmłodszych miłośników szusowania. Wiele ośrodków w Austrii umożliwia uprawianie sportu nie tylko w sezonie zimowym. Chcesz sprawdzić kolejne atrakcje? W okolicy Zell am See będziesz mógł obserwować rozgrywki hokeja na skutym lodem jeziorze i wyścigi psich zaprzęgów. Lubisz zwiedzanie? Genialnym pomysłem jest zwiedzanie Zamku Rosenberg, jak również wielu innych zabytków. Narty w Austrii to znakomity patent na udany urlop!