Jak wypocząć zimą, czyli narty we Włoszech

Ostatnimi czasy narciarstwo stało się bardzo popularną aktywnością fizyczną wśród Polaków . Na nartach jeżdżą zarówno młodzież, jak i osoby dużo starsze. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na narty za granicę. Pośród cenionych przez fanów jazdy na nartach regionów często wymienia się włoskie Livigno.

Narty we Włoszech – czy Livingo słusznie warte jest uwagi?

Italia to urokliwe i bardzo zróżnicowane państwo, które ma mnóstwo do zaproponowania turystom. Livigno położone jest w Lombardii, czyli jednym z bardziej urokliwych włoskich regionów. Kurort narciarski położony jest na wysokości prawie dwóch tysięcy metrów nad poziomem morza, a turyści mają możliwość skorzystać tam z przeszło 30 wyciągów dla narciarzy. Szlaki odznaczają się zróżnicowanym stopniem trudności, co umożliwia każdemu narciarzowi na wybranie stoku idealnie pasującego do indywidualnych możliwości oraz umiejętności. Niewątpliwymi atutami Livigno są mocno nasłonecznione stoki i częste opady świeżego śniegu. W konsekwencji pokrywa śnieżna zalega na trasach przez przeszło dziewięć miesięcy w ciągu roku. Walorem kurortu dla narciarzy w Livigno jest również wyjątkowo bogata – a jednocześnie niezwykle zadbana – infrastruktura narciarska, co znacznie wpływa na komfort narciarzy.

Narty we Włoszech – co Livigno proponuje wielbicielom narciarstwa?

Ci, którzy uwielbiają jeździć na nartach mogą zdecydować się na wykupienie skipassu. Jest to karnet gwarantujący zniżki umożliwiający kilkakrotne użytkowanie wyciągów narciarskich. Ponad to, rezydenci wybranych ośrodków mogą liczyć na specjalną zniżkę, co znacznie obniża koszt wypoczynku. Wypoczynek połączony z białym szaleństwem na trasach narciarskich w Livigno to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają nowoczesnej infrastruktury, doskonale przyszykowanych stoków, tras o dużym zróżnicowaniu oraz wielkiej ilości śniegu. Bez wątpienia urlop spędzony w Livigno będzie niezwykle udany oraz dostarczy niezapomnianych wspomnień.