Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Chcesz poznać piękne miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego często ciężko odnaleźć się w ogromie wiadomości o ciekawych atrakcjach i planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem odszukają Centra Informacji Turystycznej, schroniska, hotele i pensjonaty, a także muzea i zabytki zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Prócz tego dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. trasy rowerowe, zamek na Wawelu oraz urok małopolskiego folkloru.

Katalog konsulatów i przydatne rozmówki – ważne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski. Szczególnie wartościowa dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty naszym kraju.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego