Free ski – czemu warto zamówić?

Urlop na nartach niewątpliwie nie może być zaliczony do małych wydatków w roku. Ze względu na fakt, iż mała część z nas mieszka blisko kurortów, w których da się jeździć na nartach, w budżet musimy włączyć ceny dojazdu w góry, a także zakwaterowanie, a te przecież w lubianych przez narciarzy miejscach na pewno będą wysokie. Dużym wydatkiem są również bilety wstępu na miejscowe stoki czy wykupienie skipassa, który daje możliwość jazdy na różnych stokach w pobliżu. Dobrze zatem pamiętać, iż planując wyjazd w tygodniach poza szczytem zimy wspomniane koszty możemy bardzo ograniczyć. Jak to zrobić? Wykupując pakiet w stylu free ski.

Pakiety urlopów free ski

Free ski to oferty, które, jak przed chwilą wspomnieliśmy, pojawiają się poza szczytem sezonu – a zatem w pierwszych i końcowych miesiącach. Dlaczego są tak opłacalnym rozwiązaniem? Ze względu fakt, że nabywający tego typu oferty turyści płacą tylko za wynajem domku i dotarcie na miejsce – skypass dający prawo do używania okolicznych tras jest natomiast bezpłatny. W zależności od rodzaju pakietu, jesteśmy w stanie tak ograniczyć koszty ponoszone w związku z urlopem od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent, co dla klientów bez grubego portfela będzie wszak sporym plusem.

W których miejscach możemy zamówić pakiety free ski?

Mimo że pakiety typu free ski dostępne są na całym świecie (także w polskich górach), najczęściej kupowane są przez turystów wypoczywających w Alpach. Wśród miejsc, w których ofert free ski sprzedawanych jest szczególnie dużo jest Val di Fassa, gdzie narciarze mają szansę zjeżdżać na którymś z 9 areałów. Poza tym free ski można wykupić w Val di Fiemme, które znane jest z doskonałych widoków oraz mnogości tras zjazdowych. Kolejnym często pojawiającym się w ofertach free ski miejscem jest Val di Sole. Narciarze mogą liczyć tu na tak fascynujące widoki i doskonałe trasy, jak i liczne wody termalne.