Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Szukasz więcej wiadomości o trekkingu górskim? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wycieczki w góry przybierają wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak za nieraz gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – poziomy trudności

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla osób z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także nieobawiających się mało wygodnych warunków obozowania podczas długiej wędrówki.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]