Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Dowiedz się, gdzie nabyć znaki BHP

W Polsce obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Aktualnie przepisy BHP nakładają konieczność właściwego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je dostrzec?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi chociażby o hale produkcyjne, biurowce, jak a także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zaliczane są również instrukcje , które mówią o sposobach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma prawidłowe opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnych mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko stosowane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje siętam z reguły znaki ostrzegawcze , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą złe warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być stosowane nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal pozostaną czytelne. W wielu wypadkach pokrywane są również warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]