Praktyczne tabliczki informacyjne

Szukasz tabliczek informacyjnych? Sprawdź www.poniedzialek.pl

Tabliczki informacyjne spełniają niezwykle ważną rolę w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze. Zobaczmy więc w jakich miejscach możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to szczególnie te, które umieszczono na budynkach, takich jak wieżowce, biurowce, przedszkola, biura. Sprawiają, że bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz bloków, bo bardzo często można je również dostrzec w środku. To bardzo duży zbiór oznaczeń, które z reguły służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego pokoju lub urzędnika w wielkich biurowcach – w budynkach rządowych w hallu widnieją tabliczki z nazwami referatów. To sprawia, że bez problemu wyszukamy np. wójta czy wydział komunikacji. Równie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – mówią o niebezpiecznych substancjach

Nie możemy jednak zapominać o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są wszakże narzucane przez przepisy BHP. Pokazują wyjścia bezpieczeństwa, wyodrębniają tzw. palarnie, komunikują o regułach korzystania z wind podczas pożaru. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, istnieją również pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych komponentów (np. aluminium), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]