Oświetlenie ewakuacyjne

Jeśli chcesz, aby Twoja placówka, sala reprezentacyjna, czy hala produkcyjna były w zgodzie z standardami bezpieczeństwa i higieny pracy, to zainstaluj oprawy oświetlenia dróg ewakuacyjnych. Możesz znaleźć produkty o różnej mocy i dużej gamie wzorów. Dzięki oprawom awaryjnym, tabliczka z ludzikiem na zielonym tle będzie wyraźnie wskazywała wszystkim drogę ewakuacyjną. Profesjonalne oprawy oświetlenia awaryjnego mogą uratować wiele osób – z tego powodu nie warto żałować pieniędzy w czasie ich zakupu.

Dlaczego stosuje się oprawy oświetlenia ewakuacyjnego?

Z oświetlenia ewakuacyjnego korzysta się w czasie utraty zasilania opraw do oświetlenia głównego. Oprawy awaryjne muszą być podłączone do źródła osobnego od źródła zasilania oświetlenia podstawowego. Wszystko po to, aby w razie wypadku umożliwić ludziom bezpieczne i szybkie opuszczenie budynku.

Rodzaje opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego możemy poukładać ze względu na wiele atrybutów. Biorąc pod uwagę zasięg, są do dyspozycji modele kontrolujące rozsył światła. W przypadku wyglądu, mamy do wyboru wersję jedno- i dwustronną. Ostatnim aspektem jest sposób zasilania i tu producenci oferują oprawy korzystające ze źródła centralnego lub wewnętrznego.