Zepsute lampy w BMW – o tym musisz pamiętać

Auta BMW są znane z solidności, ale również one czasem się psują. We współczesnych wersjach tych samochodów nierzadko przytrafia się usterka reflektorów – szczególnie z tyłu. Na szczęście jej usunięcie nie zawsze jest związane się z dużymi kosztami, bo na rynku, poza oryginalnymi podzespołami, dostępne są również zamienniki. Kierowcy mają szansę także zdecydować się na naprawę starych reflektorów, która będzie szczególnie trafionym pomysłem w przypadku wiekowych aut. Co więc zrobić, jeśli uszkodzone zostaną lampy w BMW?

Naprawa lamp w BMW

Posiadacze zabytkowych samochodów z lat 60-tych oraz 70-tych zwykle decydują się na naprawę starych lamp, z uwagi na małą obecność w sprzedaży pasujących części zamiennych. W zabytkowych pojazdach gorsze działanie może wynikać między innymi z zakurzenia szybki lub odbłyśnika – należy wtedy wyczyścić je wodą pod ciśnieniem.

Nowe lampy do BMW

W nowych modelach BMW usterki lamp nierzadko wiążą się z zepsuciem systemu elektrycznego – wówczas jedynym wyjściem okaże się wizyta u specjalisty, bo nie usunięcie takiej awarii zazwyczaj jest przyczyną sporych trudności. Zwykle jednak najsłuszniej zrobimy wybierając zupełnie nowe lampy do BMW. Można postawić na fabryczne lampy oraz ich tańsze zamienniki. Drugie rozwiązanie jest polecane szczególnie kierowcom z mniej zasobnym portfelem – wydamy na nie aż dwa razy mniejsze kwoty niż w przypadku fabrycznych reflektorów. Ważne okaże się też to, że zamienne lampy do BMW czasem prezentują się bardziej interesująco niż fabryczne modele – a to na pewno spodoba się miłośnikom tuningu aut.