Sklep z wycieraczkami płaskimi

W czasie intensywnych opadów na szybie samochodu pojawiają się zmniejszające widoczność smugi? Już pora zmienić wycieraczki – dotychczas używane, jak widać, są już zużyte. W miejsce klasycznych warto zdecydować się na wycieraczki samochodowe płaskie. Zastanawiasz się czemu? Przeczytaj ten artykuł.

Kompatybilność wycieraczek samochodowych płaskich

Warto pamiętać, że w starszych modelach zazwyczaj nie można zamontować płaskich piór. Przed ich nabyciem zawsze sprawdź, czy dane wycieraczki samochodowe płaskie pasują do posiadanego przez ciebie samochodu. Jeśli nie ma go w wykazie producenta, możesz zdecydować się na któryś z modeli dedykowanych do wozów wyposażonych w wycieraczki przegubowe.

Mocne strony wycieraczek samochodowych płaskich

Dzięki prostej budowie psują się rzadziej od klasycznych modeli. Przylegające do wycieraczki lepiej usuwają wodę. Są najlepsze w ekstremalnych warunkach – dobrze znoszą duży wicher i mróz. Nie można zapomnieć również o ich żywotności – często eksploatowane wycieraczki samochodowe płaskie powinno się wymieniać tylko dwa razy w roku.

Jak sprawić, by wycieraczki samochodowe płaskie służyły dłużej?

Wycieraczki posłużą nam nawet pół roku dłużej – jeśli będziemy wystarczająco często oczyszczać je ze wszelkich zanieczyszczeń. Nie najlepiej znoszą styczność z preparatami używanymi do polerowania karoserii. Wycieraczki samochodowe płaskie wolniej się psują, kiedy korzystamy z nich odpowiednio często – nawet w dobrych warunkach warto zatem raz na jakiś czas ich użyć.