Niewidzialna wycieraczka – czy to działa?

W okresie wiosennym zwracamy szczególną uwagę na wygląd swojego auta: wyważamy koła, częściej odwiedzamy myjnię, kupujemy przydatne akcesoria zwiększające bezpieczeństwo w czasie jazdy. Nic nie drażni Cię bardziej, niż brudne szyby? Kup profesjonalny impregnat hydrofobowy!

Niewidzialna wycieraczka – znakomicie wpływa na koncentrację

Dostępne na rynku niewidzialne wycieraczki wytwarzają na szybie niewidzialną gołym okiem warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, brud – dzięki temu szyby samochodu dłużej pozostają czyste. Jak to możliwe? Dzięki użyciu preparatu hydrofobowego woda formuje się w większe krople, które bez problemu spływają po szybie. Dzięki temu nie tylko poprawia się wygoda jazdy, ale także jej bezpieczeństwo – jezdnia jest zdecydowanie lepiej widoczna, a kierowca nawet w czasie mocnego deszczu może szybko zauważyć różne niebezpieczeństwa. Preparaty hydrofobowe świetnie wpływają na koncentrację i minimalizują prawdopodobieństwo kolizji.

Niewidzialna wycieraczka – sposób na bezpieczną i komfortową jazdę

Przed zaaplikowaniem niewidzialnej wycieraczki należy starannie oczyścić powierzchnię szyby. Istotne jest też zastosowanie środka odtłuszczającego oraz usunięcie ewentualnych resztek kosmetyków samochodowych. Kiedy powierzchnia będzie dobrze wysuszona, spryskuje się ją impregnatem, a następnie delikatnie go rozprowadza. Po tym kroku musimy odczekać 15 minut i przetrzeć szybę ściereczką nasączoną preparatem hydrofobowym. Jak widać aplikacja jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią każdy kierowca. Warto też pamiętać, żeby przez dobę po użyciu niewidzialnej wycieraczki nie myć szyby płynami ani nie stosować preparatów do spryskiwaczy, wtedy uzyskamy najlepsze efekty. Warto także aplikować preparat partiami – na niewielkie powierzchnie.