Jak zatroszczyć się o lampy przednie?

O ile światła tylne służą w szczególności do polepszenia bezpieczeństwa na drodze, to reflektory mają znacznie więcej zastosowań. Nie tylko zawiadamiają innych kierowców o naszej pozycji na ulicy, ale również po zmroku oświetlają drogę poza miastem – w znacznym stopniu zależy więc od nich bezpieczeństwo pasażerów. Powinniśmy zatem właściwie o nie zadbać – znacznie zmniejszymy w ten sposób ryzyko wypadku po zmroku. Jak zagwarantować ich długowieczność? Jak na bieżąco diagnozować wszelkie awarie?

Reguluj reflektory

Efektywność reflektorów zależy zwłaszcza od ich właściwego wyregulowania. Niestety tylko część właścicieli aut o to dba, a niektóre statystyki wskazują, iż tylko 1% z nich ma prawidłowo wypoziomowane światła. Samodzielne ustawienie lamp faktycznie może spowodować pewne problemy, ale jeśli nie potrafimy poradzić sobie z tym w garażu, powinniśmy wybrać się do serwisu. Nie zapominajmy, że częste dbanie o reflektory zwiększa nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy.

Dlaczego reflektory się psują?

Należy poza tym wiedzieć, że przyczyną usterek reflektorów w aucie może być inna rzecz. Złe wydalanie wody może skutkować ich parowaniem, które przecież bardzo zmniejsza ich jakość. Lampy przednie będą słabiej świecić także, jeśli zepsuty zostanie odbłyśnik. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem będzie zakup nowego zestawu lamp przednich. W sklepach motoryzacyjnych dostępne są zarówno oryginalne podzespoły do danego modelu auta, jak i ich wersje alternatywne.