
Glinka do lakieru – karoseria bez zarysowań
Powierzchnia lakierów samochodowych jest bardzo podatna na uszkodzenia. Niekiedy wszak wystarczy małe otarcie, by powstały na niej rysy. Szczególnie problematyczne może to stać się przy czyszczeniu lakieru ze wszelkiego typu zanieczyszczeń. Jedne wprawdzie pozwalają się bez trudu doczyścić, jednak pozostałe potrafią być przyczyną poważnych trudności. Intensywne mycie zazwyczaj skutkuje uszkodzeniem lakieru i niższymi bądź większymi kosztami jego naprawy. Dlatego do wymycia zabitych insektów, tłuszczów lub żywic warto skorzystać z odpowiednich środków. Szczególnie, iż nie są one drogie, a ich znalezienie niewątpliwie nie jest skomplikowane. Jakie środki okażą się zatem w tym przypadku pomocne?
Działanie glinki do lakieru
Najskuteczniejszym i, co najważniejsze, najpewniejszym preparatem do czyszczenia powierzchni lakierowanych okazuje się na pewno glinka do lakieru. Co istotne, ów innowacyjny preparat pozwala na dogłębne i staranne wyczyszczenie powierzchni lakierowanych, a jednocześnie nie przyczynia się do ich uszkodzenia. Do wytworzenia glinki do lakieru wykorzystuje się związki tytanu, przez co z łatwością usuwa ona również zabrudzenia z olejów, odłamki asfaltu oraz polimery. Dobrze też wspomnieć, iż glinka do lakieru świetnie zdaje egzamin jako preparat do czyszczenia innych nawierzchni – na przykład szyb w kabinach łazienkowych.
Glinka do lakieru – technika stosowania
Aplikowanie glinki do lakieru jest bardzo łatwe i nikomu nie sprawi trudności. Wystarczy jedynie wyszarpać niewielką ilość glinki i uformować z niego kulkę, by następnie zanurzyć ją w letniej wodzie. Gdy glinka do lakieru będzie już plastyczna, musimy czyścić nią wypłukaną środkiem czyszczącym nawierzchnię. Glinka po pewnym czasie stanie się zanieczyszczona – wtedy wystarczy wprowadzić ten fragment do wnętrza i znów uformować kulę. Nie zapominajmy również, że po pracy powinniśmy dokładnie umyć ręce.