Czy warto wybrać lampy tylne diodowe?

Ze względu na fakt, iż nie oświetlają szosy przed maską, awarie lamp tylnych bywają często niezauważane przez właścicieli aut. To ogromny błąd, gdyż to od nich także w w ogromnej mierze zależy nasze bezpieczeństwo na ulicy. Warto zatem powiedzieć, jak troszczyć się o lampy tylne – diodowe czy z tradycyjną żarówką. Szczególnie, że prędkie zdiagnozowanie najróżniejszych usterek nie sprawi nam najmniejszych problemów, a pozwoli na uniknięcie wielu, być może niebezpiecznych, wypadków. Jak zatem dbać o samochodowe lampy tylne?

Jak dbać o lampy tylne diodowe?

Mnóstwo problemów okazuje się skutkiem zabrudzenia szybek – w podobnych przypadkach wystarczy tylko je umyć. Należy troszczyć się o czystość lamp tylnych regularnie – w ten sposób znacznie poprawimy bezpieczeństwo na drodze. Istotne okazują się również regularne wymiany żarówek – pamiętajmy, iż należy robić to parami. Unikajmy natomiast lamp bez homologacji – ich zastosowanie nie tylko nie poprawi widoczności na ulicy, ale też może owocować sporymi mandatami.

Lampy tylne – dobre strony

Mimo że kilka sezonów temu lampy tylne diodowe uznawane były za dziwną nowość, obecnie są bardzo popularne wśród właścicieli samochodów. Ich moc jest porównywalna do najdroższych lamp z żarówkami, za to zużywają dużo mniej energii. Istotna okazuje się również cechująca je wielka niezawodność – działają dłużej od zwykłych reflektorów na żarówkę. Posiadają niestety wady – tylne ich części intensywnie się nagrzewają, zatem konieczne okaże się również założenie systemów chłodzących. Kierowcy myślące by wymienić tradycyjne światła tylne na diodowe, powinny zaopatrzyć się nie w specjalistycznych sklepach moto, gdzie dostępne są oryginalne części dla danych modeli samochodów, a także ich zamienniki.