Crash pady – chroń motor przed uszkodzeniami

Jazda motocyklem może okazać się tak samo relaksująca, co niebezpieczna. Prawdopodobieństwo upadku jest wszak naprawdę spore – zarówno podczas manewrowania po parkingu, jak i sportowej jazdy na asfalcie. Dobrze mieć świadomość, że w takich sytuacjach należy chronić nie tylko kierowcę, ale również sam motocykl, bo ten szczególnie przy dużych szybkościach zwyczajnie ulega uszkodzeniu. Ważne będzie zatem to, by zakupić produkty, które w razie upadku ochronią podzespoły pojazdu szczególnie podatne na awarie i tym samym pozwolą na uniknięcie dużych kosztów wiążących się z kupnem nowych. W tej roli znakomicie zdadzą egzamin crash pady. Jak jednak one są zbudowane? O czym wiedzieć przy ich kupnie?

Crash pady – co to jest?

Crash pady to niewielkie części zakładane na bokach motocykla. Montowane są z użyciem jednej bądź paru śrub i zbudowane są z pochłaniającego wibracje surowca. W razie możliwego upadku mają one kontakt z drogą dużo szybciej niż inne części motoru, przez co zazwyczaj tylko one się psują. Pozwala to na zaoszczędzenie znacznych sum – zamiast kupować nietanie elementy, należy wówczas wymienić tylko crash pady – a te nabędziemy już od kilkuset złotych – wystrzegając się przez to czekania na dostarczenie ciężko osiągalnych elementów.

Crash pady – o czym nie zapominać?

Z uwagi na to, iż wytrzymałość crash padów w ogromnej mierze wpływa na bezpieczeństwo motocykla, warto wybrać najlepsze modele. O czym zatem wiedzieć przy ich wyborze? Najważniejsze jest to, by wystrzegać się podejrzanie niedrogich wersji – takie crash pady nie są wszak zazwyczaj odpowiednio wytrzymałe, wskutek czego po upadku najważniejsze elementy pojazdu i tak mogą zostać uszkodzone. Istotny będzie również sposób mocowania – nieskomplikowane systemy zazwyczaj nie zapewniają stuprocentowej ochrony, nie w pełni absorbując wibracje i przenosząc je na podzespoły pojazdu.