Co zrobić by lampy samochodowe służyły dłużej?

Nie musimy chyba pisać, jak istotnym elementem każdego auta okazują się reflektory. To od nich zależne jest bezpieczeństwo na szosie – tak po zmroku, ale również w dzień. Jednak wielu właścicieli samochodów je zaniedbuje, czego skutkiem mogą być rozmaite usterki. Nie zawsze są w porę zdiagnozowane oraz usunięte, a to natomiast może owocować bardzo groźnymi wypadkami. Należy więc powiedzieć, jak dbać o lampy samochodowe i prędko zauważyć ich możliwe usterki.

Lampy samochodowe – regulacja

Badania, które odbyły się na polskich ulicach nie dały optymistycznych wyników – zaledwie jeden procent kierowców posiada prawidłowo ustawione lampy samochodowe. Tymczasem takie zaniedbania mogą przynieść bardzo nieprzyjemne skutki – źle ustawione lampy oślepiają innych kierowców, zaś ich zasięg bardzo się obniża. Jak tego uniknąć? Regularnie regulować lampy samochodowe w serwisie – szczególnie po wymianie żarówki. Nie zapłacimy za to dużo – sporo stacji oferuje taką usługę bezpłatnie, inne pobierają niewielką kwotę.

Czemu lampy samochodowe słabiej świecą?

Często jednak powód problemów z oświetleniem w samochodzie tkwi w czymś innym. Wydajność lamp samochodowych bardzo obniża bowiem przepalony odbłyśnik – w podobnych sytuacjach musimy kupić nowy lub go zregenerować. Popularną przyczyną takiego problemu są również przepalone żarówki lub kurz na reflektorach. Wiele takich trudności przestanie dokuczać, kiedy będziemy właściwie troszczyć się o stan reflektorów. Najczęściej jednak, jeśli zdarzy się nieodwracalna usterka świateł samochodowych, najlepszym wyjściem okaże się ich wymiana. W specjalistycznych sklepach moto dostępne są nie tylko oryginalne podzespoły dla konkretnych marek samochodów, ale także ich wersje alternatywne.